اطلاعات

پیام آنلاین حراجی

      کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی پایگاه آنلاین حراجی لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل info@Onlineharaji.com  برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد

اخبار

اپلیکیشن thb توسط فیس بوک خریداری شد

 اخبار داغی که در کلیه سایت ها و شبکه های مربوط به تکنولوژی پر شده است خرید اپلیکیشن پر طرفدار و محبوب thb توسط شرکت فیس بوک است. مدیران فیس بوک در سخنرانی های خود اعلام کرده اند به زودی با ایجاد تغییراتی , این برنامه را به اینستاگرام بعدی تبدیل می کنند....

ذخیره‌سازی 4000 خون بندناف نوزادان در مازندران

 مرتضی ضرابی عصر شنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون چهار هزار خون بندناف در مازندران ذخیره‌سازی شده است، اظهار کرد:  دفتر بندناف خون در مازندران از سال ۸۷ راه اندازی شده و جزو پنج دفتر برتر بوده و بیش از چهار هزار نمونه در مازندران جمع آوری و ذخیره سازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه روش بندناف روشی بدون درد است و ریسک آلودگی در آن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در دسترس بودن از جمله ویژگی های آن  بوده و در کشورهایی که دانش سلول های بنیادی دارند، این ثروت روز به روز افزایش می یابد و به فرمایش مقام معظم رهبری، ساختن قطعات یدکی انسان نیازمند تحقیقات است و کشور ما در ردیف کشورهای دارای سلول های بنیادی قرار دارد.

مدیرعامل سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان تصریح کرد: سلول های بنیادی انواع مختلفی دارد و شامل سلول بنیادی جنینی و بالغ بوده و تمام بافت های بدن سلول های بنیادی را دارا هستند و بافت های بدن که از بین می روند نیازمند بافت های جایگزین است.

ضرابی با تاکید بر اینکه بندناف مملو از سلول های بنیادی است که می تواند در درمان بیماری ها استفاده کرد، خاطرنشان کرد: یکی از قدیمی ترین منابع سلول های بنیادی مغز و استخوان بوده و در درمان انواع سرطان های تالاسمی از طریق سلول های مغز و استخوان استفاده شده است.

وی استفاده از خون بند ناف را راحترین راه بیان کرد و گفت: بند ناف خون روش ساده ای است و صدمه ای به مادر و نوزاد ایجاد نمی کند و اولین بار در سال ۱۹۸۸ پیوند موفق بندناف صورت گرفت.

مدیرعامل سلول های بنیادی خون بندناف رویان گفت: دو بانک عمومی و خصوصی بندناف در کشور فعال است و خانواده های در آستانه تولد نوزاد، بندناف خون را ذخیره سازی  کرده در بانک های عمومی ۷۰۰ هزار و در بانک های خصوصی سه میلیون بند ناف ذخیره سازی شده و ۳۵ هزار پیوند بندناف در دنیا صورت گرفته است.

ضرابی از اولین پیوند بند ناف در بیمارستان امیرکلا توسط دکتر تمدنی  ظرف یک ماه آینده خبر داد و افزود: بانک خون بند ناف رویان در نقشه جهانی ثبت شده است و دفتر بندناف خون نیز در اربیل عراق راه اندازی شده و هر ذخیره بندناف  برای یک نفر مورد استفاده قرار گرفته و  تا ۲۵سال ماندگاری دارد.

وی تصریح کرد: مرکز بانک خون بندناف رویان واحد مازندران مستقر در جهاد دانشگاهی مازندران آماده ثبت نام مادران باردار برای دریافت خون بند ناف است.

گفتنی است متقضیان می توانند برای اطلاعات بیشتر به آدرس بانک خون بند ناف واحد مازندران واقع در ساری بلوار امیر مازندرانی – خیابان وصال شیرازی – جهاد دانشگاهی یا با شماره  ۳۳۳۵۳۳۸۰ – ۰۱۱ تماس حاصل کنند....

آزمایش قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا

 شرکت "بلواوریجین" متعلق به "جف بزوس" مالک آمازون که در عرصه فضا فعالیت می‌کند، قدرتمندترین موتور موشک تاریخ آمریکا موسوم به BE-4 را با موفقیت تست کرد....

عکس خارق العاده ناسا از یک کهکشان

 عکس روز ناسا به تصویری خارق‌العاده از کهکشان گرداب تعلق پیدا کرده است. کهکشان گردابی «مسیه 51» یکی از برجسته ترین و معروفترین کهکشان های مارپیچی آسمان است.

کهکشان مارپیچی بزرگ گرداب تحت عنوان NGC 5194 نیز شناخته می شود. بازوهای مارپیچی و خطوط گرد و غبار این کهکشان در واقع ِ کهکشان همراهش (در پایین) NGC 5195 که کوچکتر است را جارو می‌کنند....

عوامل تاثیرگذار در بارداری های چند قلو

 محققان پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی پژوهشی را به منظور تعیین عوامل تاثیرگذار در بارداری‌های چندقلو انجام دادند که بر اساس آن مشخص شد: ارتباط معنی‌داری بین سن، میزان موفقیت درمان ناباروری و بارداری چندقلو در بیماران دریافت‌کننده ICSI وجود دارد.
بارداری‌های چند قلو یکی از مهمترین چالش‌های روش‌های درمان ناباروری است.
 برای بالا بردن احتمال موفقیت در این روش‌ها معمولا بیش از یک جنین به رحم انتقال می‌یابد که در پاره‌ای موارد منجر به بارداری چند قلو شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

به منظور تعیین عوامل تأثیرگذار در بارداری‌های چند قلو، دکتر سامانی، دکتر عبداللهی، دکتر اسکندری، دکتر صالحی و همکارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه علوم پزشکی ایران، پژوهشی گذشته‌نگر را طراحی کردند که طی آن بیمارانی که از روش تزریق اسپرم درون سیتوپلاسم تخمک (ICSI)، بین اکتبر 2011 تا ژانویه 2012 در پژوهشگاه رویان بهره‌مند شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند
بیماران هدف زوج‌هایی بودند که 2 یا 3 جنین آنان به رحم انتقال یافته بود
از میان 1000 زوجی که اطلاعات آنان در بازه زمانی مورد نظر ثبت شده بود، 606 زوج دارای شرایط لازم جهت ورود به این پژوهش بودند.
نتایج این پژوهش که در نشریه بین‌المللی Fertility & Sterility به چاپ رسیده است، نشان داد: کیفیت جنین‌های انتقال یافته و سن مادر بیشترین اثر را در ایجاد بیش از یک ساک حاملگی در بیماران مورد بررسی داشته‌ است
در واقع ارتباط معنی‌داری بین سن، میزان موفقیت درمان ناباروری و بارداری چند قلو در بیماران دریافت کننده ICSI وجود دارد.
بر اساس یافته‌های این پژوهش، می‌توان توصیه کرد: برای زنان کمتر از 35 سال که جنین‌های با کیفیت عالی از ICSI به دست آورده‌اند و احتمال باروری بالایی دارند، می‌توان تنها یک جنین را به رحم انتقال داد و سایر جنین‌های حاصل را با روش انجماد نگهداری کرد تا در صورت عدم موفقیت مجدداً انتقال یابند
گرچه برای نهایی کردن این روش پژوهش‌های بیشتری لازم است....

ردیابی کارمندان با دستبند اولتراسونیک

 یک شرکت خرده فروشی آنلاین قصد دارد با کمک دستبندهای اولتراسونیک عملکرد کارمندان خود را ردیابی کند....

ملاک فعال شدن گوشی در طرح رجیستری

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی از ملاک فعال شدن یا نشدن برندهای تلفن همراه در طرح رجیستری، سخن گفت.

منبع : برترین ها